SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Afrin’den acı haber: 1 asker şehit

Afrin’den acı haber: 1 asker şehit

Afrin'den bir acı haber daha geldi. Afrin'de terör örgütü mensuplarınca düzenlenen havan topu saldırısı sonrasında 1 askerimizin şehit düştüğü ifade edildi.

Afrin’den bir acı haber daha geldi. Afrin’de terör örgütü mensuplarınca düzenlenen havan topu saldırısı sonrasında 1 askerimizin şehit düştüğü ifade edildi.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de bulunan askerlerimize terör örgütü militanları tarafından havan toplu saldırı düzenlendiği belirtildi. Saldırı sonrasında gelen ilk bilgilerde 1 askerimizin şehit olduğu ifade edildi.

Afrin’den Acı Haber

TSK’dan yapılan yazılı açıklamada, “Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 5 Şubat 2018 tarihinde Afrin Kuri Tepe bölgesine PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen havan saldırısı neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Saldırı sonrasında bölücü terör örgütü mensuplarına derhal bölgede mevcut ateş destek vasıtaları ile karşılık verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Etiketler:,