SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Adnan Oktar için RTÜK ve Diyanet’e tepki

Adnan Oktar için RTÜK ve Diyanet’e tepki

Adnan Oktar'ın dini içerikli olduğu yönündeki iddialarından sonra vatandaşlar Diyanet İşleri Başkanlığı ve RTÜK'ü telefon yağmuruna tutarak bu tür yayınların tamamen kaldırılmasını isteyerek şikayette bulundular.

Adnan Oktar için ekran başındaki izleyiciler kendinden geçti. Adnan Oktar’ın dini içerikli olduğu yönündeki iddialarından sonra vatandaşlar Diyanet İşleri Başkanlığı ve RTÜK’ü telefon yağmuruna tutarak bu tür yayınların tamamen kaldırılmasını isteyerek şikayette bulundular.

A9 kanalı ve internet üzerinden yaptığı yayınların içeriği yüzünden her zaman tepki toplayan Adnan Oktar’a bu sefer vatandaşlarda sosyal medyadan iyice yüklendi. Adnan Oktar ile ilgili gerek RTÜK gerekse Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden şikayette bulunan vatandaşlar tepkilerini bu kez Diyanet İşleri Başkanlığı’na kadar taşıdılar.

Adnan Oktar’a Tepki

Son dönemde vatandaşlardan Oktar’ın yaptığı yayınlara ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığına gelen şikayetler sonrasında yayınların bir an öncesinde durdurulmasını istediler. Vatandaşların, şikayetlerinde, genel olarak Adnan Oktar’ın İslam dinini ve toplumu rencide edici yayınlar yaptığı, Türk halkının ahlaki, İslami değerlerini aşırı derecede bozduğunu belirterek, topluma açık bir şekilde yapılan bu yayınların durdurulmasını rica ederek taleplerini dile getirdiler.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bir süre önce gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, Oktar’a yönelik tepkisini de dile getirmekten geri kalmamıştı.

 

Etiketler: