SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Adana yarın 5 Ocak Cuma okullar tatil mi Adana Valiliği son dakika

Adana yarın 5 Ocak Cuma okullar tatil mi Adana Valiliği son dakika

Adana'da aşırı yağışlar yüzünden yarın 5 Ocak Cuma gününde Adana Valiliği tarafından okulların tatil edilmesi gündeme geldi. Adana'da yarın 5 Ocak Cuma okullar tatil olacak mı?

Meteoroloji’den Adana için gelen yoğun yağış ve sel uyarısında sonra yarın 5 Ocak Cuma gününde okulların tatil olup olmayacağı merak edilmeye başlandı. Adana Valiliği’nden gelecek olan tatil haberi burada olacak.

Adana’da 2 gündür devam eden yoğun yağışlar sonrasında yaşanan sel nedeni ile vatandaşlar oldukça zor anlar yaşıyorlar. Su baskınlarına neden olan yoğun yağışlar yüzünden okulların yarın 5 Ocak Cuma gününde Adana’da valilik tarafından tatil edilmesi bekleniyor.

Adana’da yağmur su baskınlarını da beraberinde getirdi. 2 gündür devam eden yağış yüzünden Adana’da istinat duvarı çökerken bazı okulların bahçeleri de sular altında kaldı. Yağışlar nedeniyle kent merkezi ile Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam ilçelerindeki bazı cadde ve mahallelerde su birikintileri oluşurken Seyhan ilçesi Gülbahçesi, Şakirpaşa, Denizli ve Pınar mahallelerindeki bazı sokaklarda vatandaşlar yürümekte bile zorluk çekti.

Sabah saatlerinde Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde aşırı yağış nedeniyle bir apartmanın istinat duvarı çöktü.

Adana’da Yarın 5 Ocak Okullar Tatil Mi?

Adana’da yarın okulların tatil edilmesi gündeme geldi. Ancak Adana Valiliği’nden henüz konu ile ilgili olarak net bir açıklama yapılmazken öğrenciler ve veliler yarın 5 Ocak Cuma gününde okulların tatil haberini beklemeye başladılar. Ayrıca Adana’nın kurtuluşu nedeni ile okulların yarın tatil edilmesi de gündemde.