SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Adalet Bakanlığı’nda 100 personel zehirlendi

Adalet Bakanlığı’nda 100 personel zehirlendi

Adalet Bakanlığı'na görevli olarak çalışan 100 personelin öğle yemeğinden zehirlenerek hastaneye kaldırıldığı belirlendi. Personellerin sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Adalet Bakanlığı’nda görevli olarak çalışan 100 personelin öğle yemeğinden zehirlenerek hastaneye kaldırıldığı belirlendi. Personellerin sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Adalet Bakanlığı, öğle yemeğinden sonra karın ağrısı, bulantı ve kusma şikayeti üzerine hastaneye kaldırılan 100 personel hakkında bir son dakika açıklamasında bulundu.

“Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; Bakanlığımız merkez binada görev yapan 100 civarında personelimizde öğle yemeğinden sonra karın ağrısı, bulantı ve kusma şikayeti görülmesi üzerine, kurum hekimlerimiz ile sağlık personelimiz tarafından ilk müdahale yapılmıştır. Durumu sağlık kurumunda müdahale gerektirenler ise hastanelere nakledilmiştir.

Çalışma arkadaşlarımızın büyük bir bölümü hastanelerdeki ayakta tedavilerinin ardından taburcu edilmiştir. Müşahede altındakilerin de sağlık durumları iyi olup, sadece kontrol amaçlı olarak hastanelerde tutulmaktadırlar. Olayla ilgili Bakanlığımız bünyesinde inceleme başlatılmıştır.” ifadeleri yer aldı.