SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. 28 Şubat’ın simgesi Salih Mirzabeyoğlu öldü mü

28 Şubat’ın simgesi Salih Mirzabeyoğlu öldü mü

28 Şubat'ın simge isimlerinden biri olan ve beyin kanaması nedeni ile hastaneye kaldırılan Salih Mirzabeyoğlu'nun beyin ölümü resmen gerçekleşti.

28 Şubat’ın simge isimlerinden biri olan ve beyin kanaması nedeni ile hastaneye kaldırılan Salih Mirzabeyoğlu’nun beyin ölümü resmen gerçekleşti.

Beyin kanaması nedeniyle hastaneye kaldırılan ve bir süredir tedavi gören 28 Şubat’ın simge isimlerinden Salih Mirzabeyoğlu’ndan haber geldi. İBDA-C davasından yargılanıp beraat eden Salih Mirzabeyoğlu, dün gece rahatsızlanınca Yalova Devlet Hastanesi’nde beyin kanaması nedeniyle ameliyata alınmıştı.

Yalova Devlet Hastanesi’ne dün gece gelerek “Kendimi iyi hissetmiyorum” diyen Salih Mirzabeyoğlu, beyin kanaması geçirdiği belirlenmiş ve ameliyatın ardından da yoğun bakıma alınmıştı. Gerçek adı Salih İzzet Erdiş olan Salih Mirzabeyoğlu, 28 Şubat döneminde “Anayasal düzeni silah zoru ile değiştirmeye teşebbüs etmek” suçlamasıyla İBDA-C davasında yargılanmış, müebbet hapis cezası nedeniyle 16 yıl cezaevinde kaldıktan sonra yeniden yargılanıp beraat etmişti.