SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. 28 Şubat davasındaki komutanlara ağırlaştırılmış müebbet

28 Şubat davasındaki komutanlara ağırlaştırılmış müebbet

28 Şubat davasına açıklık getirmeye başlayan savcı, aralarında emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ile emekli Orgeneral Çevik Bir'in de bulunduğu 60 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

28 Şubat davasında karar yavaş yavaş belli oluyor. 28 Şubat davasına açıklık getirmeye başlayan savcı, aralarında emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ile emekli Orgeneral Çevik Bir’in de bulunduğu 60 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

28 Şubat dönemine ilişkin devam eden ve 103 kişinin yargılandığı davada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı mütalaasını resmen açıkladı. Dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ile dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir’in de arasında bulunduğu 60 kişi hakkında savcıdan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

2 Komutana Müebbet Hapis Cezası

Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ile dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir’in, eski Orgeneral Çetin Doğan ve MGK Genel Sekreteri İlhan Kılıç’ın da bu kişilerin arasında olduğu ifade edildi. Savcı ayrıca 39 kişi hakkında ise beraat kararı istedi. Dava sırasında hayatını kaybeden 4 kişi hakkında ise davanın düşmesinin talep edildiği kaydedildi.

Duruşmaya 8-9-10 Ocak 2018 tarihlerinde devam edilecek.

Etiketler: