SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. 15 Temmuz kahramanı Zekai Aksakallı’nın acı günü

15 Temmuz kahramanı Zekai Aksakallı’nın acı günü

15 Temmuz'un kahramanlarından birisi olan Korgeneral Zekai Aksakallı son olarak kardeşi Sezai Aksakallı'yı cenazede uğurladı.

15 Temmuz’un kahramanlarından birisi olan Korgeneral Zekai Aksakallı son olarak kardeşi Sezai Aksakallı’yı cenazesinde gözyaşlarına boğuldu. Erzurum’da binlerce hemşehrisinin katıldığı cenaze namazının toprağa verilen Sezai Aksakallı’nın cenazesinde hüzün vardı.

2. Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’nın kardeşi Sezai Aksakallı son yolculuğuna uğurlandı. Erzurum’da binlerce hemşerisinin katıldığı cenaze namazının ardından toprağa verilen Sezai Aksakallı’nın cenazesinde Zekai Aksakallı oldukça zor anlar yaşadı. Ankara‘da yaşayan Aksakallı ablasının ziyaretine gittiği İstanbul‘da son olarak kalp krizi geçirmiş ve hayatını kaybetmişti.

Zekai Aksakallı’nın Zor Günü

Geçtiğimiz yıl annesi Halise Aksakallı’nın vefatıyla sarsılan Zekai Paşa bu kez de kardeşinin ölüm haberi ile bir kez daha yıkılmak zorunda kaldı. 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’nın kardeşi Sezai Aksakallı ölümünden sonra memleketi Erzurum’da gözyaşları arasında toprağa verildi. Lalapaşa Cami’inde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazında bürokratlar, belediye başkanları, STK temsilcileri, eşi Tuba Aksakallı çocukları Alparslan Aksakallı, Berat Aksakallı, Ali Aksakallı, Burak Aksakalllı, yakınları ve çok sayıda vatandaş da yer aldı.