SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. 11 Türk Tabipleri Birliği yöneticisine gözaltı kararı

11 Türk Tabipleri Birliği yöneticisine gözaltı kararı

Afrin operasyonu için savaş benzetmesi yapan 11 Türk Tabipleri Birliği yöneticisi hakkında gelen şok karar sonrasında aralarında Başkan Raşit Tükel'in de olduğu 8 doktor polis tarafından gözaltına alındı.

Afrin operasyonu için savaş benzetmesi yapan 11 Türk Tabipleri Birliği yöneticisi hakkında gelen şok karar sonrasında aralarında Başkan Raşit Tükel’in de olduğu 8 doktor polis tarafından gözaltına alındı.

Afrin’de YPG’li teröristlere karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatı için savaş benzetmesi yapan 11 Türk Tabipleri Birliği yöneticisi hakkında gözaltı kararı çıktı. TTB Başkanı Raşit Tükel’in de aralarında bulunduğu 8 kişi polis nezaretinde gözaltına alındıktan sonra sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, ”Başsavcılığımızca Türk Tabibler Birliği yetkilileri hakkında 3713 sayılı kanun uyarınca yapılmakta olan soruşturma kapsamında 11 yönetici hakkında gözaltı kararı verilmiş olup Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi görevlilerince yasal işlemler bu sabah itibarıyla başlatılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Aralarında TTB Başkanı Raşit Tükel’in de bulunduğu kişiler için gözaltı kararı verildiği ve birçoğunun gözaltına alındığı öğrenildi.

GÖZALTI LİSTESİ

Haklarında gözaltı kararı veriler TTB üyelerinin isimleri şunlar;

Prof. Dr. Raşit Tükel (TTB Başkanı)
Sezai Berber
Sinan Adıyaman
Selma Güngör
Şeyhmus Gökalp
Hande Arpat
Ayfer Horasan
Taner Gören
Funda Obuz
Yaşar Ulutaş
Nazım Yılmaz